Lidské tělo

Zajímajímate se o lidské tělo? Chtěli byste vědět, jak fungují jednotlivé orgány a orgánové soustavy? Rádi byste se dozvěděli o těle na všech jeho úrovních? Jestliže ano, tak tato stránka je pro Vás! 

Neustále cirkulící tekutina. Rozvádí pro nás živiny, kyslík, odvádí oxid uhličitý, odpadní látky. Drží nás při životě. Je neustálým bojištěm, kde se odehrává spousta smutných i veselých hrdinských příběhů. Příběhů bitev za náš život.

Tak jako pro oblečení jsou potřebné určité druhy látek, pro orgány jsou různé druhy tkání. Každá tkáň plní nezaměnitelnou funkcí a můžeme s absolutní jistotou říci, že bez schopnosti buněk vytvářet tkáně bychom ani nemohli jako druh vzniknout.

Všem nám je někdy smutno, myslíme si, že se o nás nikdo nezajímá a všem jsme šumafuk. Málokdy si ale uvědomíme zázračnou věc. Nevšímáme si práce bilionů a bilionů malých organismů, které se starají jenom o to, abychom přežili.

[1]Za 24 hodin jím proteče asi 4000 litrů krve; během 70 let života dojde asi ke 2,5 mld. stahů a ochabnutí, díky nimž se 5,5 litru tělesné krve pumpuje do 96 000 kilometrů krevních cév[1]. Ano, mluvím o té úžasné pumpě. O pumpě, bez které bychom nemohli žít. Je až přímo neskutečné, co takový sval v naší hrudí dokáže!